'Home of the Lions'

 

 

 

PENNANT TEAMS  & SELECTORS.

 

 

 

 WEDNESDAY MENS PENNANT

 

DIVISION ONE - 17 January  v  TRANMERE AWAY

 

 LEADSECONDTHIRDSKIP
PAIRS

M BERTELMEIER

  T HOWARD
TRIPLESR SAVAGE D McKECHNIED.BOTH  TM
TRIPLESR LEHMANN M WALKERC.HARVEY
FOURSG WARREND FOXM BAKERG COULTAS
FOURSD.JONESB.COOPERM.DENTONI.HUCKEL

 

DIVISION THREE SOUTH - 17 JANUARY  V  REYNELLA  AWAY

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
B.THREADGOLDR.WOODFORDEK.MALONEYU.FRIEDENFIELDS  
H CHAMBERLIN J EVANSV BULLT SLAPE  
B.TEMPLERS CAUSTM.TURNERA.GONZALES
P.SAUNDERSG KEMPSTERR PIGOUG.AMOS   

 

DIVISION THREE WEST - 17 JANUARY  V  HENLEY  HOME

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
M FERGUSONM MORGANG COONEYB ELLIS
B MCMILLANM UPPINGTONG GRIFFINL GIBSON
D JONESB LAVENDERS KELDOULISR NELSON
B CLARKG DITTMARJ.COONEYJ LAING

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

THURSDAY PENNANTS

 

DIVISION 1 - 11 JANUARY V SEMAPHORE  AWAY

 

D HARVEYJ ROWEH SCAEDELR COOPER
J AFFORDA HAYESF SPEHRC THULBORN
J HAMILTONL CLISSITTS VASEYS COULTAS

 

DIVISION 3 - 11 JANUARY V PORT ADELAIDE  AWAY

 

I GOUDIES HOUSTONB COCKSD WISE
J JONESP HAMBOURK HASSAMD BULL
B KELDOULISS DESMONDM MORGANM UPPINGTON

 

 

 SATURDAY OPEN PENNANTS  20 JANUARY 2018

 

PREMIER LEAGUE -   V  TOORAK BURNSIDE  AWAY

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
J.GIBBSM.AFFORDT HOWARDG.PFEIFFER
C.CASEM.WALKERA SMITHC.HARVEY  TM
N.RYAND BOTHJ.HATELEYJ.AWORTH
R REAT MOLLI HUCKELD.EIFFE 

 

DIVISION TWO -   V  HOLDFAST BAY  HOME

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
T CRANEG COULTASS COULTASC THULBORN
R.SAVAGEJ GOUDIE TMD HENDYD JONES DUTY RINK
J ROUSSEC.CONNORM DENTONS BENNIER
R LEHMANNB COOPERM BERTELSMEIERR CORNELIUS

 

DIVISION FOUR SOUTH -   V  MORPHETT VALE HOME

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
A CAWLEYS.CAUSTT SLAPEA.GONZALES
R PIGOUA RAULTC SMITHD MOORE
B.HOBANU FREIDENFELDSW BRAENDLERJ.SOUTHGATE
G.WARREND.FOXS VASEYM.BAKER  TM

 

DIVISION FIVE WEST -   V  HENLEY  HOME

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
F SPEHRG KEMPSTERD McKECHNIEG.AMOS  TM
H CHAMBERLINB TEMPLERM TURNERK MALONEY
P SAUNDERSR.WOODFORDER.MILLERV.BULL
B.THREADGOLDG.HARDYP.BRANFORDP.HARRISON

 

DIVISION SIX SOUTH -   V  PT NOARLUNGA  AWAY

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
M JENNINGSG,BURFORDL CLISSITTB.ELLIS
I.BRADBROOKB.LAVENDERM.MORGANR.NELSON  TM
J ROWEN HOLLISJ AFFORDL GIBSON  

 

DIVISION SIX CENTRAL -   V EDWARDSTOWN  AWAY

 

LEADSECONDTHIRDSKIP
G GRIFFIN  K HASSAMM FERGUSOND BULL
T.GOLDNERD'ARCY JONESJ JONESM.UPPINGTON
B CLARKG DITTMARJ LAING TMB WANG

 

 RESERVE PLAYERS WILL BE ALLOCATED RINKS FOR SOCIAL BOWLS. (NOTE SOCIAL BOWLER'S MAY WEAR MUFTI.) 

 RESERVES:                                   UNAVAILABLE:

K HASSAM                                            J CLISSITT

J JONES                                                J GOSNELL

B JOHNSTON                                        C BURKITT 

B MCMILLAN                                        P HAMBOUR

S KELDOULIS                                        G MARTIN

                                                              C SAVAGE

                                                               G SHORT

                                                                B SCHUTZ

                                                                D AWARTH

                                                                D WISE

                                                                 J WALLACE

                                                                 J WELLS  

 

 

 

 

 SELECTORS FOR SEASON 2017/2018

 

   

Men's Chairman of Selectors  -         Andrew Rault

        Saturday Selectors              Saturday Teams
               Jeff Aworth - JointPremier League 
               Nigel Ryan - Joint 
              Scott BennierDIVISION 2 
 ..................................................................................................
Panel  -   David MooreDivisions 4,5 & 6 
               Mark Lampshire 
               Paul Harrison 
               
  
 
         Wednesday Selectors                Wednesday Teams 
                Terry HowardDivision 1 
                Mark LampshireDivision 3S
                             3W
  
Ladies Chairman of Selectors   -   Lyn Clissitt
        Thursday Selectors                     Thursday Teams
                 Sue VaseyDivision  1
                Helen Schaedel 
                Kate Hassam                       3W
 

                                                                                                    

CLUB COACHES
Jeff Aworth
 Mark Denton